כיצד נשמור על אנשים מבוגרים מפני הידבקות בנגיף קורונה?

האוכלוסייה אשר נחשבת בסיכון הגבוה ביותר להידבקות בנגיף הקורונה היא מבוגרים בגילאי 60 ומעלה. בכדי לשמור עליהם, יש לנקוט במספר צעדים חשובים. מהם? להלן הפרטים.

הידבקות בנגיף הקורונה: זו האוכלוסייה אשר נמצאת בסיכון מוגבר להידבקות

ע"פ נתוני משרד הבריאות, רוב המתים כתוצאה מגיף הקורונה היו מבוגרים בעלי מחלות רקע. למעשה, מבוגרים עם מחלת רקע נמצאים בסיכון מוגבר להידבקות, וכתוצאה מכך למוות. לצערנו, רוב המתים בישראל היו מבוגרים אשר שהו בבתי האבות, ולכן החל משרד הבריאות לגבש מדיניות מחמירה בכל הקשור לריחוק חברתי אשר נועד לשמור על אוכלוסיית המבוגרים. בכדי שתוכלו לשמור על בני המשפחה המבוגרים שלכם, מומלץ ראשית כל להתעדכן בחדשות. בשל נגיף הקורונה, החלו גופי התקשורת המרכזיים בישראל להפיק משדרי חדשות ארוכים עם עדכונים שוטפים מטעם משרד הבריאות, ובמסגרתם הנחיות חשובות אשר יכולות לשמור על אנשים מבוגרים מפני הידבקות בנגיף. לשמחתנו, בחודש האחרון נרשם ירידה במספר הנדבקים אולם ההגבלות עדיין קיימות, ובכדי לעשות סדר להלן ההנחיות החדשות אשר במסגרתן תוכלו לשמור על המבוגרים.

כיצד נשמור על המבוגרים מפני נגיף הקורונה?

ראשית כל, בכדי להימנע מהדבקה חשוב מאוד לשמור על ריחוק חברתי ולכן בעת מפגש עם אדם מבוגר יש להקפיד על מרחק של 2 מטרים. בנוסף, יש לחבוש מסכה לאורך כל זמן המפגש ולהקפיד לחבוש את המסכה באופן נכון – כולל כיסוי לאף. מחקרים מצאו כי מסכת מנתחים אשר עלותה כ 2 ₪ בלבד יכולה לספק תוצאות מצוינות, ולכן אין צורך לרכוש מסכה יקרה בעשרות שקלים. בנוסף, חיוני לשמור על כללי היגיינה אשר כוללים שטיפה של הידיים למשך דקה שלמה ובאופן יסודי, כמו גם להשתמש באלכוהול-ג'ל. מאחר וישנם מבוגרים אשר נמצאים בסיכון מוגבר בשל מחלת רקע, מומלץ להיפגש במרחב הפתוח ולא במתחם סגור. משרד הבריאות ממליץ גם להשתמש בכלים חד פעמיים, וזאת בשל העובדה כי הנגיף יכול לעבור בקלות במשטחים.

חזרה לשגרה תחת שגרת הקורונה – מהם הצעדים הנדרשים?

בכדי שנוכל לשמור על אחוזי ההדבקה הנמוכים ולמגר את היכולת של המבוגרים להידבק, חשוב לשמוע להוראות משרד הבריאות ולהתעדכן באופן שוטף בהנחיות דרך האתר הרשמי של המשרד. ככל שנדע לשמור על ריחוק חברתי אשר כולל שמירה על מרחק של 2 מטרים והימנעות ממגע, כך ניתן יהיה להפחית באופן משמעותי את הסיכוי להידבקות, עד אשר יימצא חיסון או תרופה לנגיף הקורונה אשר מאז התפרץ בישראל גרם ל 16,458 נדבקים ו 248 מתים, רובם אנשים מבוגרים בין הגילאים 70-90 עם מחלות רקע. זכרו, ריחוק זה אהבה ולכן בכדי לשמור על היקרים לכם יש להישמע להנחיות ולנהוג באחריות, למענם ובשבילם.

כדאי לקרוא איך לשמור על אורח חיים בריא גם בגיל השלישי