תביעות סיעוד – איך עושים את זה נכון?

ישראל היא מדינה כל כך קטנה, ועדיין, רבים הם המקרים בהם אנשים זקוקים לסיעוד ותמיכה. כמותם, יש לא מעט מקרים בהם אלה הזקוקים לסיעוד אינם מקבלים את שמגיע להם מתוך חוסר אמון במערכת, הכוללת גם את חברות הביטוח. כשחושבים על זה, הדבר בהחלט מקומם. אך בינינו, כמה ניסו להונות את חברות הביטוח בעבר הרחוק או הקרוב? זה הגיוני שחברות הביטוח ירצו להגן על עצמן ולוודא כי האמת נמצאת בדברי המבקש.

תביעות סיעוד

החלטתם ללכת בדרך של תביעות סיעוד? נהדר! זכרו את הדברים הבאים:

כאשר אתם מכינים את עצמכם לתביעת סיעוד, בראש ובראשונה ולפני הכל, חפשו ושכרו עורך דין המתמחה בסוגיות כאלה של תביעות סיעוד. להתמודד לבד מול הרשויות, יכול להיות עניין לא פשוט וסוחט כוחות. עורך דין המתמחה בדינים הללו, למעשה יכול לקחת מכם את העבודה המסורבלת הנדרשת עבור התביעה, ולסדר הכל בזמן קצוב ולפי החוקים. כמו כן, אספו את כל החומר הרפואי שלכם. כל ראיה שתעזור לכם להוכיח שאתם אכן זקוקים לסיעוד. נוסף לכך, יש לאסוף גם את כל הנתונים הקיימים בביטוח לאומי. כדי להתקדם בתביעה, תאלצו לחתום על הסכם ויתור סודיות ולמעשה כל דבר שקרה לכם, יהיה חשוף עבור בית המשפט.
תביעות סיעוד רבות נגרמות בדיוק מהסיבה שהוזכרה מעלה: חברות הביטוח נוטות שלא להאמין כי מבקשי הסיוע באמת זקוקים לסיוע. אבל איך אפשר לעקוף את זה? במידה ותביעתכם נדחתה, בקשו מחברת הביטוח את כל נימוקיה וסיבותיה לדחייה. כאשר נערכות בדיקות מקיפות אודות המקרה והבקשה, גם מטעמכם וגם מטעם חברת הביטוח, שהרי חשוב שתערכו השוואה בין תוצאות הבדיקות. אדם בעל שתי דיאגנוזות שסותרות זו את זו, זה לא דבר הגיוני כל כך.
עם שליחת תביעת הביטוח, ולאחר המתנה לתשובת חברת הביטוח, האופציות הן או דחייה או המשך תהליך התביעה עד לכדי בית משפט. גם פה, חשוב שעורך דינכם יהיה לצדכם וילווה אתכם לכל אורך התביעה. תביעות סיעוד יכולות להימשך זמן רב מאוד ועלולות לגרום לכם לשחיקה ועייפות עד לכדי ויתור. חברות ביטוח רבות ייתכן ומחכות לרגע הזה, הרגע בו תרימו ידיים ותוותרו על זכויותיכם. עצוב, אבל לעיתים זה עלול להתברר כנכון.
אם אתם זקוקים לסיעוד, ועוד לא קיבלתם את העזרה הדרושה לכם, וודאי תרצו בזמן הזה להיתמך על ידי המשפחה שלכם והחברים הקרובים. להיות חסר אונים, להתבייש לבקש עזרה ולהיוותר לבד, יכול רק לדרדר את מצבכם יותר ויותר.
נושא הסיעוד הוא נושא רגיש. אף אחד לא אוהב להרגיש שעצמאותו נגזלה ממנו. כאשר חברות הביטוח לא מאשרות סיעוד לאנשים הזקוקים לכך, נוצר למעשה מעגל סגור בו חוסר האמון של המערכת באדם יוצר את חוסר האמון של האדם במערכת וחוזר חלילה.

זקוקים לסיעוד? אל תפסיקו לתעד. ולא לרגע אחד.