תזונה בגיל השלישי: המדריך המלא

אורח החיים בגיל השלישי מחייב אותנו לערוך שינויים ולהתייחס לגוף שלנו בהרבה יותר כבוד ועדינות ובתוך כך חובה לשים דגש והקפדה יתרה על תזונה נכונה. למען האמת, ניתן לומר זאת בכל גיל ושלב בחיים, אך כשמדובר בגיל הזהב, אם לא מיישמים את העניין במקרה הטוב יביא הדבר לחולי ולתחושה כללית רעה ובמקרים הרעים יותר זה אף עשוי להביא לפגיעה ממשית בתוחלת החיים. אז מה עושים? כמובן שלכל אדם יש צרכים שונים, אך ישנם בהחלט כמה כללי אצבע חשובים שיוכלו לכוון לתזונה נכונה בגיל השלישי. אז אם אתם בני גיל הזהב או שאתם רוצים לשמור על מישהו מבני משפחתכם, הנה כמה נקודות חשובות לשים אליהן לב.

שימוש בויטמינים ובתוספי תזונה

אחד האתגרים התזונתיים אצל בני הגיל השלישי הוא מענה תזונתי מקיף כמו בגילאים צעירים יותר. זה קורה כשהתיאבון יורד והמזון שצורכים לא מביא לגוף את כל מה שהוא זקוק לו, מה שעשוי להיות ממש מסוכן כשזה נוגע לוויטמינים וחומרים חיוניים. ישנם אתרים מצויינים המספקים ויטמינים ומקפידים להביא את הבשורה האחרונה בתחום תמיד. תוכלו להתעדכן באתר ויטה פלוס המצוין למשל בויטמינים יעילים ולקבל מידע ספציפי על הנושא של תוספי תזונה המתאימים לבני הגיל השלישי. איך לדעת איזה ויטמינים חסרים? באמצעות בדיקות דם פשוטות אליהן תוכלו לקבל הפניות מרופא המשפחה.

מיפוי תזונתי ואפיון של מערכת העיכול

כיום, ישנן חברות רבות מאד המספקות מידע אישי מקיף על המצב התזונתי של אדם, איזה מזונות טובים יותר בעבורו, מתעכלים בקלות בגופו ומסייעים לו וממה עדיף לו להימנע. זה נעשה באמצעות לקיחת דגימות שונות ובדיקתן בכלים טכנולוגיים מתקדמים במעבדות המיועדות לכך. תמונת המצב המתקבל היא אישית לחלוטין ומאפשרת למי שמקבל את השירות הזה להתאים לעצמו תזונה ייחודית ברזולוציה מאד ממוקדת. כבר היום אנשים רבים בכל טווחי הגילאים נעזרים במידע החשוב שמספקות הבדיקות הללו, אך בגיל הזהב מדובר בהחלט בעניין קריטי שיכול לשפר פי כמה וכמה את איכות החיים ולהשיב הרבה מאד אנרגיה אבודה לגוף.

תזונה רכה

אם לא הולכים על מיפוי ואבחון מדויק של מזונות מומלצים לצריכה, חשוב לזכור כי בגיל השלישי באופן כללי מומלצת מאד תזונה רכה. בגילאים הצעירים, מערכת העיכול חזקה דיו ומסוגלת לעכל סוגי מזונות קשים כמו בשר אדום ופחמימות. בגיל הזהב, כמו שאר מנגנוני הגוף, גם מערכת העיכול נחלשת ומזונות אותם עיכל הגוף בעבר ביעילות ובקלות עשויים בהחלט להפוך לאתגר בעבורו, מה שמביא לצריכה מאד גבוהה של אנרגיה שתתבטא בעייפות כללית ובתחושת כבדות. מומלץ מאד לעזור לגוף עם צריכה של מזונות רכים כמו מעדנים, דייסות, מיצים טבעיים וירקות מבושלים. לכך וגם לכללים הקודמים כדאי להוסיף כושר גופני על בסיס קבוע וכך בהחלט ניתן ליהנות מגוף חזק ולשמור על אורח חיים בריא גם בגילאים מאוחרים יותר.