פעילויות יצירה: לא רק לילדים

יצירה היא אוכל לנשמה, יצירה היא שחרור מהמציאות, יצירה היא פעילות שכרוכה בהנאה, יצירה מובילה להפתעה, יצירה מלמדת אותנו אודות עצמנו, יצירה מחברת בין גדולים לקטנים ובאופן כללי יצירה ממלאת את הנפש ומרחיבה את הדמיון, ועל כן טעות לחשוב שיצירה מיועדת רק לילדים, אלא גם עבור מבוגרים היא מהלכת קסמים. להלן מספר המלצות פשוטות ליישום שגם אתם עשויים למצוא בהן עניין:

פיסול

אתם אוהבים לפסל אך פחות מתחברים למגע המלכלך של החיימר? זה הזמן להכיר את החומר קליי. עם חימר קל – קליי ניתן לפסל ביתר קלות ובשלל צבעים. בשל גמישות החומר ניתן לייצר שלל צורות ומבלי ללכלך את הסביבה. מה אפשר לייצר? כל שתרצו! פסלים למדף, חרוזים לנכדים, קישוטים לבית, מגנטים למקרר וכדומה. פשוט יוצרים, מחברים בין החלקים ובתום יממה מקבלים מוצר יבש ומרשים. טיפ לדרך? הקפידו לשמור את השקיות סגורות היטב.

שלט לבית

כל דלת צריכה שלט כניסה ופה אתם מוזמנים לייצר אותו בעצמכם. מה צריך? פרוסה נאה ולא גדולה של עץ (עדיף עם הקליפה של הגזע מסביב), חוט עמיד, צבע לוח גיר ומברשת צבע. מה עושים? מורחים שכבה אחידה מהצבע, מחכים עד להתייבשות מלאה, קודחים שני חורים בקצות הפרוסה (ניתן להפקיד את המשימה בידי מדריך הסדנה), מחברים את החוטים ובאמצעות גיר כותבים כל מה שרק רוצים. את השלט תולים על הדלת, או מעניקים כמתנה לבן משפחה.  

סימניה

יש לכם אינספור סימניות רק אין לכם מושג היכן הן נמצאות? הגיע הזמן לייצר סימניות לבד – באופן מהיר ומהנה. כל שצריך לעשות זה למצוא מעטפה ישנה ולגזור את הפינה הסגורה שלה (יש לה 2). הכוונה היא ליצור "כיס" בצורת ריבוע או משולש, אליו יתאפשר להכניס את פינת הדף של הספר. עתה עוברים לקשט בשלל דרכים וכיד הדמיון. אפשר לייצר צורה של לב ולהדביק ניירות צבעוניים. אפשר לייצר שפן באמצעות תוספת של עיניים, שפם ואוזניים, אפשר לייצר בית באמצעות תוספת של גג וכדומה. היו יצירתיים ופשוט השתמשו ב"כיס" שנוצר עבור סימון הדף שבו נמצאים. כמו כן, מדובר במתנה נחמדה שניתן להעניק לאנשים שאוהבים.

תמונה לסלון

אוהבים לטייל בחוף הים או ליד נחלים? זוהי הזדמנות נהדרת לאסוף אבנים חלקות ויפות. אז מה עושים? אוספים בין 20 ל30 אבנים שנראות יפות, מכינים מסגרת של תמונה וקרטון לבן שמתאים בדיוק למידה ופשוט מייצרים תמונה בעזרת האבנים. כיצד? עם מעט דמיון תוכלו להפוך את האבנים לדמויות, לציפורים על עץ (או על חוט חשמל), לאגודה של בלונים וכדומה. פשוט מחליטים על הכיוון הרצוי, מדביקים את האבנים עם דבק חם, מוסיפים עם טוש קווים משלימים (אם רוצים גם צובעים) והרי לכם תמונה ייחודית.

מבקשים השראה? כנסו לאתר פינטרסט, שם תמצאו מספר דוגמאות נהדרות. מבקשים דחיפה? הזמינו את הילדים/ נכדים ליצור ביחד עמכם. מבקשים תוצאה מרשימה? פשוט הסירו מגבולות והתחילו לנסות!