הגיע הזמן שגם אתם תכירו את עמותת אחינועם בראשות האחים איל, רפי ומשה אדרעי

עמותת אחינועם באאשות האחים איל אדרעי, רפי אדרעי וכן משה אדרעי היא עמותה חברתית שנוסדה בשנת 2018 ומאז פועלת מזה שנים רבות למען צמצום פערים וכן יצירה של שווין הזדמנויות. למרות שהצליחה לשנות לטובה את חייהם של אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, הצליחה העמותה לשמור על פרופיל תקשורתי נמוך – עד עכשיו. זה הזמן שגם אתם תכירו את עמותת אחינועם שזוכה לתמיכה גורפת מצד רשויות, גורמי הרווחה והמשתתפים עצמם, כפי שנסביר כעת.

פעילות ענפה למען החברה הישראלית

בלב הפעילות של עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי  וכן איל אדרעי היא לפעול למען צמצום הפערים בחברה הישראלית, ובייחוד בכל הקשור לטיפול בבני ובנות נוער המתגוררים באזור הפריפריה ומוגדרים כנוער בסיכון. המייסדים החליטו להקים את העמותה ולקדם שורה ארוכה של תוכניות כמו למשל תוכנית מהפכנית שבמסגרתה מקבלים בני ובנות נוער ליווי החל מגיל 16 ועד לגילאים בוגרים יותר עם השתלבות באקדמיה ובשוק התעסוקה, מתוך הבנה כי ליווי אישי הניתן על ידי המתנדבים הוא המפתח לצמצום הפערים ובהתאם לכך יצירה של הזדמנות חדשה בעידן גלובלי.

פעילות נוספת שמתרחשת במסגרת הפעילות של העמותה היא קידום של בני ובנות נוער מבני העדה האתיופית. במסגרת התוכנית מקבלים בני ובנות נוער ליווי אישי עוד בגיל התיכון מתוך מטרה להגביר את המסוגלות האישית ובהתאם לכך להוביל גם להעלאת המוטיבציה להשתלבות במסגרת הצבאית, ובייחוד בתפקידי קצונה. תוכנית זו מצליחה לקצור פירות ועדוץ לכך ניתן למצוא במעל ל-95% מהבוגרים שהצליחו להתקבל ליחידות מובחרות ואף להמשיך בקריירה צבאית ענפה, כאשר פעילות העמותה לא נפסקת כאן אלא ממשיכה גם בזמן הלימודים האקדמיים במסגרת של חלוקת מלגות.

 

 

צמצום פערים – כבר לא סיסמא

אחד מהדגשים המשמעותיים של פעילות הענפה הוא צמצום של פערים ויצירה של הזדמנות שווה. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי החליטו להקים את העמותה בעקבות הבנה כי המצב החברתי יוצר פערים אשר מגיעים לידי ביטוי בכל תחומי החיים, החל מהמסגרת התיכונית ועד למסגרת התעסוקה. בהתאם לכך, פועלת העמותה לטובת קידום של שורת תוכניות כמו למשל תוכנית שבמסגרתה משפצים מבנים באזורי הפריפריה וכן מקדמים חינוך מוזיקלי, מתוך הבנה כי קידום תוכניות אלו הן המפתח לצמצום פערים וכן מתן סיכוי שווה לכל בן או בת נוער שמתגורר באזור הפריפריה ומצליח לנפץ את תקרת הזכוכית, כפי שניתן להתרשם מהתגובות המצוינות של הבוגרים והבוגרות של התוכניות.

לא משאירים אף תלמיד מאחור

תוכנית הדגל של העמותה היא חלוקה של מחשבים מחודשים או חדשים בעבור תלמידים אשר זקוקים לכך, בעקבות מצב כלכלי שהוחמר באופן משמעותי בזמן מגפת הקורונה. מאז התחילה העמותה בראשות האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי לקדם את התוכנית חולקו מעל ל-25,000 מחשבים, כאשר המגמה היא להמשיך את התוכנית ובהתאם לכך ליצור חיבור בין עידן גלובלי לבין עידן חינוכי חדש.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה מובילה בתחומה שמצליחה מזה שנים רבות לפעול למען החברה הישראלית, ועדות לכך ניתן לראות בשורה ארוכה של תוכניות שמצליחות לשנות לטובה את חייהם של אלפי בני ובנות נוער מרחבי הארץ וספציפית מאזור הפריפריה. באתר הרשמי של העמותה תוכלו להתרשם מהפעילות ואף לקחת חלק בעצמכם, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מימוש החזון – שווין הזדמנויות וצמצום הפערים, לטובת יצירה של חברה שוויונית.