שמרו על היקרים לכם: 7 אביזרי נגישות חיוניים לכל בית המותאם לקשישים

הבית שלנו הוא המבצר שלנו, ועל אחת וכמה כאשר מדובר בבית בו מתגוררים קשישים. באמצעות אביזרי נגישות ניתן להפוך את הבית למקום בטוח. כיצד תוכלו להתאים את הבית? להלן 7 אביזרי נגישות חיוניים.

אביזרי נגישות לקשישים: התאמה מדויקת לצרכים

אם בעבר קשישים נאלצו לעזוב את הבית לטובת בית אבות, כיום ניתן באמצעות חברה מקצועית לבצע רכישה של אביזרי נגישות אשר מאפשרים לקשיש לשהות בביתו באופן בטוח ונגיש. עם אביזרי נגישות ניתן להתאים את הבית בקלות לצרכים של הקשישים, כל זאת בעלות כספית נוחה. אז עכשיו נשאלת השאלה – מהם האביזרים החשובים ביותר? בכדי להקל עליכם בתהליך, להלן שבעה אביזרים בולטים:

מסגרת עזר לשירותים

מסגרת עזר היא מסגרת מנירוסטה אותה מתקינים בקלות בסמוך לאסלה. באמצעות מסגרת העץ ניתן להעניק תמיכה לקשיש בעת ירידה למצב ישיבה או במצב עמידה, וזאת מבלי לקדוח בקיר. מדובר במוצר איכותי אשר מאפשר לקשיש גישה נוחה לשירותים, כמו גם בטיחות מלאה.

ידית אחיזה למקלחת

אחוז גבוה מהקשישים נופלים במקלחת, ולכן ידית אחיזה מאפשרת לקשיש להיכנס ולצאת מהמקלחת בבטיחות מלאה. מדובר במתקן יציב אשר אינו דורש קדיחה, ובעל ידיות אחיזה נוחות.

כיסא מקלחת

כיסא מקלחת הוא אביזר חיוני בעבור קשישים סיעודיים אשר מתגוררים בבית. באמצעות כיסא מקלחת ניתן לקלח את הקשיש בנוחות, וכן למנוע ממנו עמידה ממושכת אשר עלולה לעייף אותו. מדובר בכיסא מפלסטיק ונירוסטה אשר אותו ניתן לכווננן לגובה הרצוי, כמו גם לסובב אותו לזוויות שונות באופן מהיר ונוח.

שרפרף עזר

אביזר חיוני אשר נועד לעזור לקשיש לצורך קימה מהכורסא או מהספה, אותו ניתן לכוונן לגובה הרצוי באופן קל ופשוט.

מושב הגבהה לאסלה

מושב אשר מאפשר לקשיש נוחות מקסימאלית בעת ישיבה על האסלה, וזאת בכדי להעניק לו תנופה טובה יותר בעת הקימה.

כרית ישיבה

מדובר בכרית אורטופדית אשר מעניקה לקשישים תמיכה לגב, בעת ישיבה ממושכת. הכרית היא כרית אורטופדית אשר מעניקה לא רק נוחות אלא גם הגבהה מצוינת אשר היא חיונית בעבור ישיבה על הספה או על המיטה.

ידית עזר

ידית עזר נועדה לעזור לקשיש לקום מהמיטה באופן בטוח, וזאת באמצעות התקנה אשר מתבצעת באמצעות וואקום. מדובר בידית מתקפלת, ולכן ניתן להעניק לקשיש יכולת עצמאית לקום מהמיטה או מהספה באופן בטוח.

אביזרי נגישות – הדרך הטובה ביותר להבטיח את איכות החיים של הקשיש

לסיכום, באמצעות אביזרי נגישות ניתן בהחלט לתרום לאיכות החיים של הקשישים ואף לספק להם סביבה מוגנת בבית ולמנוע ככל האפשר נפילות או פציעות. באמצעות רכישה דרך חברה מקצועית תוכלו להתאים את הבית באופן מדויק לצרכים הנדרשים, ואף לקבל ייעוץ מקצועי אשר מותאם בדיוק למצבו של הקשיש – לצורך איכות חיים טובה.