משחקי מחשב לשיפור הזיכרון בגיל השלישי

הגיל השלישי מביא איתו לא מעט אתגרים. מצד אחד יש צורך אמיתי להשאיר את הגוף בתפקוד גבוה ולכן רופאים ואנשי מקצוע ממליצים על פעילות גופנית על בסיס קבוע כמו ריצה קלה, הליכות מהירות באוויר הפתוח, שחייה ורכיבה על אופניים. מצד שני, יש עוד צורך משמעותי והוא לשמור על הראש צלול ועל תפקוד קוגניטיבי גבוה. מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על קשר ישיר בין אימון הזיכרון אצל בני ובנות הגיל השלישי למניעה של מחלות כמו אלצהיימר ודמנציה. לכן, החל משנות השישים בחייו של כל אדם, מומלץ להתחיל לתרגל את הזיכרון והכישורים הקוגניטיביים על בסיס יומיומי. יש כאלה שעושים את זה עם משחקי קופסא, אחרים פותרים תשבצים וחידות היגיון וחלק קוראים ספרים. אך האם ידעתם שגם משחקי מחשב מסוימים עשויים לעזור לשיפור משמעותי בזיכרון אצל בני גיל הזהב? בואו ננסה להבין איך זה עובד.

גירוי ועניין משפרים את הזיכרון

אם חשבתם שקשישים לא מתעניינים בטכנולוגיה אתם לגמרי טועים. אולי זה היה נכון לפני 20 שנה, אבל אנשים בגילאי 60 פלוס כיום לגמרי גדלו לתוך עולם טכנולוגי של ממש ובהרבה מקרים אם אפילו נהנים מהאתגר הכרוך בלמידה של טכנולוגיה חדשה ושל שימוש במכשירים חדשים כמו מחשבים וטלפונים ניידים. אם אתם דואגים לאהובים שלכם למשחקים אינטראקטיביים דרך רשת האינטרנט, חשוב לוודא שיש להם חיבור טוב ויציב. חוות דעת על ספק אינטרנט ITC מצביעות על שימוש יציב ורציף בקרב מבוגרים שהתחברו דרכו לאינטרנט וזה בהחלט חשוב כשמדובר על משחקים למטרה הזו.

מצאו משחקים המתאימים להם

כיום יש בשוק משחקי המחשב, משחקים רבים המותאמים במיוחד לאוכלוסייה המבוגרת ועובדים על שיפור מיומנויות קוגניטיביות כמו זיכרון, למידה של מילים ותרגול של כישורים חברתיים. שווה בהחלט לחפש המלצות באינטרנט או להתייעץ עם מומחים בחנויות המשחקים השונות ולרכוש כמה סוגים של משחקים שונים. לאחר מכן, מומלץ להתחיל לשחק יחד איתם בפעמים הראשונות, להסביר להם על התהליך ואיך מתפעלים את המשחק ולוודא שהם גם נהנים ממנו בסופו של דבר. כדאי לוודא שחיבור האינטרנט הוא יציב ואיכותי, כדי למנוע קריסות של המשחק ותסכול בקרב המבוגרים. תוכלו להשיג חיבור כבר דרך התקשרות עם חברה איכותית כדוגמת ספק אינטרנט ITC.

חוויה טובה ורציפה = למידה משמעותית ושיפור במיומנויות

על מנת להפיק את המקסימום ממשחקי המחשב, חשוב לוודא שהחוויה תהיה רציפה וחלקה. שימו לב לדברים הבאים:

  1. חיבור יציב לאינטרנט אותו תוכלו להשיג דרך התקשרות עם חברה איכותית.
  2. אבטחה גבוהה שהיא חיונית במיוחד כאשר המשתמשים לא בקיאים בשימושי המחשב השונים. ITC וספקי אינטרנט מנוסים וותיקים יודעים לאפשר חיבור מאובטח ומוגן לרשת האינטרנט וזה בהחלט שיקול חשוב בבחירה שלכם.
  3. סביבה סטרילית החשובה לחוויה רציפה ונעימה. דאגו לחדר בטמפרטורה נעימה ולאווירה שקטה וכמובן למסך גדול.

שימוש במשחקי מחשב בגיל השלישי הוא בהחלט דרך מצוינת לשמור על המוח צעיר ורענן!