למה כדאי לעשות ביטוח קלנועית?

קלנועית מהווה פתרון אידיאלי עבור רבים, ובמיוחד עבור אנשים מעל לגיל 50. מדובר ברכב שנחשב קל לשימוש, שיודע לעבור במגוון מעברים צרים, שמציע מקום עבור אחסון של קניות בסופר, שנחשב בטיחותי (אינו עובר מהירות של 12 קמ"ש) ואף שאינו מצריך לעבור טסט. מצד שני, קלנועית נחשבת גניבה, ניתן להתנגש עמה ברכבים אחרים ואף ניתן לעבור עמה תאונה, וכידוע כל פגיעה בגיל מבוגר הופכת לכדור שלג של טיפולים והוצאות. כל זאת מוביל לכך שחשוב לעשות ביטוח לקלנועית, וזאת גם אם החוק אינו מחייב. אם כן אלו ביטוחים קיימים עבור קלנועית ומדוע רצוי לפנות כמה דקות כדי לסגור אותם? כל הפרטים כאן בפנים!

בחירה שמומלץ לחבק בשתי ידיים

הרבה פעמים הכול הרבה יותר פשוט כשמחליטים עבורנו. כך למשל בכול הנוגע לביטוח חובה לרכב, אין שום צורך להתלבט. החוק הכריע ולנו רק נותר ליישר קו. מה אם כן עושים כאשר כל מה שנוגע לביטוח קלנועית מוצג כבחירה? בנקודה זו נדרש לבדוק מה קיים ומה כדאי, אך מראש נחדד שבחברות הביטוח השונות המוצר הזה מציע תנאים שונים, ולכן לפני שסוגרים ביטוח לקלנועית נדרשת השוואה מעמיקה. היעזרו בביטוח בטאץ', ברוקר ביטוח אובייקטיבי שמציע התנהלות מקוונת. פשוט ויעיל.

 

למה כדאי לעשות ביטוח קלנועית?

 3 ביטוחים אפשריים

כשמדובר בביטוח עבור קלנועית, ניתן למצוא את שלושת הביטוחים הבאים:

  • ביטוח תאונות אישיות – מפחיד לחשוב מה יקרה אם נעשה תאונה עם הקלנועית, ולכן אם מבקשים להיות רגועים ולהימנע מהוצאות משמעותיות, מוטב לעשות ביטוח תאונות אישיות. אין מדובר בביטוח ייעודי לנהיגה בקלנועית, אלא בביטוח תאונות אישיות סטנדרטי. יש לכם ברקע ביטוח תאונות אישיות? שווה לברר אם הוא מעניק כיסוי מתאים. אם הוא לא מעניק, נדרש לערוך בפוליסה התאמות נחוצות.

 

  • ביטוח צד ג' – מצד אחד קלנועית לא עוברת מהירות של 12 קמ"ש, ולא נהוג להשתולל עמה על הכביש. מצד שני, גם במהירות איטית ניתן להיתקל ברכבים אחרים, וכשזה קורה, בקלות ניתן להוביל לנזק של אלפי שקלים. לא חבל? כל הוצאה מיותרת ובטח אם פוגעים ברכב או בציוד של אדם אחר. מכאן שאם מבקשים לוודא מראש שאתם מסודרים, גם אם תיקלעו לסיטואציה לא נעימה שכרוכה בפגיעה באופנוע או רכב יוקרה, הרי שהכרחי לעשות ביטוח צד ג' עבור קלנועית.

 

  • ביטוח נגד גניבות – מדובר בביטוח שאינו נחשב יקר ושכן מעניק שקט נפשי חשוב, ושברגע האמת מוכיח את עצמו. עם זאת, אם הקלנועית מאוחסנת בשטח הביתי וקיים ברקע ביטוח תכולה, שווה לוודא שהביטוח מכסה גם אותה. בדקתם ומצאתם שהקולנועית נותרה מחוץ לפוליסה? הגיע הזמן לערוך התאמות, או לחלופין להוסיף רובד ביטוחי.

לסיכום

לא חסרות סיבות להחזיק קלנועית, אך גם לא חסרים ביטוחים מתאימים ודרכים לבצע התאמות נחוצות. אם באמצעות התאמה של ביטוחים קיימים ואם באמצעות רכישת ביטוחים משלימים. הרעיון הוא קודם כל להיות רגועים ושנית כל להיות מכוסים. נסיעה בטוחה!