עמותת "לחיות בכבוד" דואגת לקשישים ולניצולי שואה. הכירו את עבודת הקודש החשובה שלה

נכון להיום יש כ-175,000 ניצולי שואה בקרבנו, כאשר אלפים מהם נמצאים במצב כלכלי קשה מאוד. מכאן שגם אם התחייבנו כאומה "לזכור ולא לשכוח", וגם אם באמת אכפת לנו, המציאות היא שרבים מניצולי השואה מקבלים מדי חודש פחות מ-400 ש"ח, ובמקביל הם חסרי חסכונות או הכנסות, מצב שמוביל רבים מניצולי השואה להתמודד עם מציאות קשה ומורכבת. מה אם כן אנחנו כאנשים פרטיים יכולים לעשות? ובכן ניתן למצוא עמותות מדהימות ולהתנדב בהן, או שפשוט ניתן לעצור לשנייה ולהעביר תרומה.

לוקחים חלק מפעילות מדהימה

אתם מוזמנים להכיר ולהיות חלק מעמותת "לחיות בכבוד". עמותת לחיות בכבוד דואגת לארוחות חמות לקשישים ולניצולי שואה. היא פועלת לאורך 28 שנה, כך שמדי יום העמותה דואגת ואף מחלקת אינספור ארוחות חמות. הן בימות שגרה והן במועדים לשמחה. מבקשים להיות חלק מהפעילות המדהימה הזו? באמצעות אתר Jgive גם אתם מוזמנים להעביר תרומה.

 

 

שקוף ובטוח – תורמים דרך אתר Jgive

אתר Jgive. הוא אתר שאינו גוזר קופון על תרומה, ושבמקביל מעניק הצצה מלאה על אופי הפעילות של כל עמותה. כך למשל אם נבחן כיצד עמותת "לחיות בכבוד" פועלת, נמצא באתר מידע שמצביע על כך ש-95% מסך התרומות מועבר ישירות למגוון פעילויות, כאשר אותם 5% נוספים משרתים הוצאות כלליות שנוגעות לעמותה. עוד מדדי השקיפות מבית Jgive מלמדים אותנו כמה עובדים ומתנדבים קיימים, ואף מוצעת הצצה על מגוון דו"חות כספיים. מעבר לכל זאת, ניתן לדעת שכל עמותה שמופיעה באתר Jgive היא כזו שמחזיקה באישור ניהול תקין מטעם החוק ושכל עמותה שמופיעה באתר עברה דרך רשות המיסים, משמע בסוף השנה ניתן לקבל בעד כל תרומה שמועברת באתר החזר מס.

פשוט לשמח פשוט לתרום

מבקשים ללמוד מעט יותר לעומק על אודות עמותת "לחיות בכבוד"? ובכן העמותה לא רק רוכשת מוצרים, אלא היא ממש מבשלת ארוחות חמות ומזינות, אותן היא מביאה באופן פרטני לאינספור ניצולי שואה, כאשר יש כ-29 נקודות חלוקה. באופן שכזה מועברות כ-1,500 ארוחות חמות בכל יום, משמע כ-1,500 אנשים מבוגרים במצב כלכלי קשה זוכים גם לקבל התייחסות אנושית וגם ארוחה שמפסיקה את תחושת הרעב המעיקה. עוד ראוי לציין שהעמותה שהוקמה כמעט לפני 3 עשורים תומכת באוכלוסיות נוספות. היא תומכת במשפחות חד הוריות, בילדים ובאלמנות. מבקשים לקחת חלק מהמצווה המדהימה הזו? מוזמנים להצטרף לשורת המתנדבים ואף מוזמנים להעביר תרומה, ובאותה נשימה להתרגש מהמחשבה שבעוד כמה שעות אדם שאינכם מכירים יתרגש לקבל לפתח ביתו סיוע משמעותי.