רכבים שמותאמים לבני הגיל השלישי

השכרת רכב בארץ

כיום, בני הגיל השלישי שואפים לחיות באיכות חיים גבוהה ולהנות מכל מה שהעולם הזה מציע ככל שהגיל והמצב הבריאותי מאפשר זאת ובצדק רב. אנשים בגילאי הפרישה ומעלה מבינים כי החיים בשלב הזה רק מתחילים במובן מסוים וכי זה הזמן להנות מהשעות הפנויות, מהנכדים ובני המשפחה ומכל פעילויות הפנאי שהעולם מציע. בדיוק בשל כך, העצמאות וחופש התנועה הם דברים יקרי ערך ובני גיל הזהב הכשירים לנהיגה, בהחלט יכולים להפיק את המקסימום משימוש ברכב נוח ומותאם. אך האם כל רכב מתאים בהכרח למבוגרים, האם יש מגבלות גיל על השכרת רכבים בחברות הרכב השונות ואילו עוד פתרונות תחבורה טובים ונוחים עומדים בפני אוכלוסיית גיל הזהב? ובכן, הנה כמה דברים שבהחלט שווה לדעת.

השכרת רכב

כשמדובר על רכבים להשכרה בחו"ל, יש לבדוק את התנאים בכל מדינה ובפרט את התנאים שכל חברה קובעת, אך בכל הנוגע להשכרת רכב בארץ, חשוב לדעת כי מרבית החברות הגדולות בעיקר מגבילות את הגיל המאפשר השכרה ל-75. זה אולי נשמע לא לגמרי צודק, אבל זה נובע בעיקר משיקולי ביטוח ואין הרבה מה לעשות נגד זה. עם זאת חשוב לדעת כי דווקא החברות עם שמות פחות מוכרים (שהן לאו דווקא פחות טובות ולפעמים אפילו יותר) מגלות יותר גמישות עם גיל ההשכרה ויאפשרו גם לאנשים מעל הגיל הזה לשכור רכב במידה והם כשירים לנהיגה כמובן.

רכבים לנכים

חלק מבני ובנות אוכלוסיית גיל הזהב הם אנשים עם מוגבלויות ונכויות מסוגים השונים. כשמדובר בנהיגה בפרט, מומלץ למצות את הזכויות מול ביטוח לאומי ומשרד הרישוי ולקבל את הזכויות המגיעות, ביניהן הנפקת תג חנייה לנכה המאפשר חנייה במקומות מיועדים לכך וגם סבסוד ברכישה או השכרה של רכבים מונגשים.

חשוב לדעת כי היום יש פתרונות רבים וכלי תחבורה מתקדמים לציבור הנכים וזה כולל בין השאר רכבים עם מעלון מיוחד לעלייה לרכב עם כיסא גלגלים, הגה עם שליטה על הגז והבלמים באופן ידני, מערכת לעיגון כסאות גלגלים וכן הלאה. מי שרגיל לנהוג במהלך חייו ובמיוחד מי שאוהב לנהוג, יכול למצוא פתרונות מעולים לנהיגה עם מוגבלויות שונות ואין שום צורך לוותר על התחביב והיכולת הכל כך חיונית הזו.

קלנועיות

יש סטיגמה גדולה על שימוש בקלנועיות אפילו בקרב בני הגיל השלישי וממש לא בצדק. בעבור מבוגרים שמרבים לנוסע בעיקר בסמוך למקום המגורים לסידורים שונים כמו קניות, דואר, בנק וכדומה, מדובר בפיתרון מושלם. זה חוסך הרבה כסף על דלק, אין צורך בביטוח או רישיון רכב שנתי, אפשר לחנות בגדול איפה שרוצים ובין היתר על מדרכות ובנוסף מדובר בכלי בטיחותי שלא מגיע למהירות גבוהה.

לסיכום, יש לא מעט פתרונות תחבורה עצמאית גם לבני גיל הזהב, אל תוותרו על היכולת החשובה להתנייד כי ממש אין בכך צורך!