והדרת פני זקן: הכול על העמותה שמסייעת לקשישים במצב מצוקה

עם אחד היא עמותה ללא מטרות רווח הפועלת ללא לאות לקידום רווחתם של קשישים במצוקה במדינת ישראל. העמותה נוסדה על ידי מתנדבים במטרה ליצור שינוי משמעותי בפני החברה הישראלית, ותוך שימת דגש על פיתוח של יחידות סיוע אשר נועדו לסייע למגוון רחב של אוכלוסיות, וביניהן גם אוכלוסיית הקשישים. מדובר באוכלוסייה רגישה הסובלת לא פעם ממצב של בדידות, עוני וקושי המשפיע על רווחתם הנפשית והגופנית, ובשל כך פועלת העמותה מתוך מטרה לסייע ולתמוך. מה חשוב לדעת אודות הפעילות המרתקת של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

לא משאירים אף קשיש לבד – כל מה שצריך לדעת על עמותת עם אחד

עמותת עם אחד פועלת בפריסה ארצית ותוך שימת דגש על מענה הנועד בעבור כלל האוכלוסייה, ובפרט קשישים. לצערנו, קשישים בישראל חיים לבד וחשים מבודדים חברתית, מה שעלול להוביל לדיכאון ולבעיות נפשיות. תכנית התמיכה החברתית של עמותת עם אחד מחברת בין קשישים למתנדבים המבקרים אותם בקביעות, כאשר המתנדבים של העמותה פועלים לטובת מתן של תמיכה נפשית, כמו גם לסייע לקשישים לקבל את התמיכה לה הם זקוקים, בהתאם לצרכים הנדרשים. היכולת של העמותה לבצע את הפעילות הזו מבוסס על מערך של מתנדבים לצד תרומות של קרנות ותורמים פרטיים הרואים בפעילות הזו כפעילות חשובה מאין כמותה, הן לטובת קידום רווחתם של הקשישים במדינת ישראל, והן כתוצאה מההבנה כי באמצעות המעטפת התנדבותית, ניתן להפחית את תחושת הבדידות ואף לסייע לטובת חיזוק הקשרים הקהילתיים, בכל רחבי הארץ.

לוקחים חלק בשינוי פני החברה הישראלית

יחידות הסיוע של עמותת עם אחד פועלים מתוך מטרה לסייע לכל חלקי האוכלוסייה, כולל אוכלוסיית הקשישים. היחידה של קשישים במצבי מצוקה היא מסגרת המעניקה לקשישים מעטפת חברתית עוטפת שבמסגרתה הקשישים יכולים לקחת חלק במגוון רחב של פעילויות כמו למשל פעילות במרכז היום עם חוגים ופעילויות לצד סיוע במזון, לצד מתן של  ארוחות בוקר וצהריים. לצד זה, עמותת עם אחד דואגת גם למערך הסעות לקשישים ואף מסייעת להם לקבל כלים במידה והם מתמודדים עם בעיה רפואית, כמו למשל אלצהיימר. היכולת לחשוף את הקשישים ולגרות אותם באמצעות פעילויות כמו  למשל אומנות, תנועה וכן ריפוי בדיבור היא זו שהופכת את העמותה לבעלת השפעה חיובית ואפילו דרמטית על חייהם של קשישים במדינת ישראל אשר זוכים לקבל את המעטפת הרגשית הטובה ביותר, כל זאת באופן שמשקף את הערכים שלשמן הוקמה העמותה – שינוי פני החברה הישראלית וכן קידום מעמדם של הקשישים אשר סובלים מבעיות בריאותיות או חשים בדידות. עם אחד היא עמותה חיונית המעניקה תמיכה וסיוע לקשישים במצוקה במדינת ישראל. שירותיה מסייעים להבטיח שאנשים מבוגרים יוכלו לחיות בכבוד, ולקבל את הטיפול והתמיכה הדרושים להם כדי לשמור על איכות חייהם, כאשר מסירותה של העמותה לייעודה ופועלה עשו שינוי משמעותי בחייהם של קשישים רבים.

 

 

לסיכום

המענה לקשישים במדינת ישראל מתבצע הן על ידי הרשויות המקומיות והן על ידי עמותות כמו למשל עמותת עם אחד. מדובר בעמותה שמצליחה לסייע לקשישים באמצעות מתן של פעילויות במסגרת של מרכז היום, חלוקה של תווי מזון וכן סיוע למשפחות בכל הקשור לטיפול בקשישים המתמודדים עם בעיות בריאותיות. באתר הרשמי של העמותה ניתן לקבל מידע מורחב אודות יחידת הסיוע, כמו גם לקחת חלק בעצמכם, הן במסגרת של תרומה או באמצעות התנדבות שנועדה להמשיך ולהרחיב את הפעילות מצפון ועד דרום.