דירה ישנה ואין מיזוג? אולי מזגן נייד הוא הפתרון

ציוד דירות של קשישים בכדי לספק להם את תנאי החיים הטובים ביותר, הוא לא תמיד דבר פשוט. מגבלות כספיות, טכניות ואחרות, עשויות במקרים רבים להפריע לכך. ייתכן למשל, שלא תמיד ניתן יהיה להתקין מזגן רגיל חדש, בעל יחידה חיצונית וכדומה. אלה מזגנים גדולים ויקרים יחסית. פתרון אפשרי למצבים כאלה, הוא התקנת מזגן נייד. מה זה אומר בפועל? ומה הם יתרונותיו?

מה הוא מזגן נייד?

מזגן נייד בנוי כיחידה אחת, אשר כוללת בתוכה את כל הדרוש למיזוג אוויר מקומי, בחלל אחד מסוים. מזגנים אלה עשויים לפעול בהתבסס על שיטות מעט שונות, לכלול או לא לכלול תכונות מתקדמות מסוגים שונים, להיות מעוצבים ברמות שונות של איכות ומראה יפה וכן הלאה. כך שלשאלה מה הוא מזגן נייד, יש למעשה כמה וכמה תשובות, מבחינת פרטי הפרטים הטכניים. אם תתעמקו בשאלה איך לבחור מכשיר מומלץ, תוכלו להתרשם מכך. עם זאת, התשובה הבסיסית לשאלה מה הוא מזגן נייד, היא כמובן פשוטה ביותר: מדובר במזגן שניתן להעביר בקלות ממקום למקום. זה הוא לרוב מזגן קטן יחסית. הוא קל למדי, באופן שעושה אותו נוח להרמה בשעת הצורך. יש לו כמעט תמיד גלגלים בחלקו התחתון, לשם הסעה נוחה על הקרקע. לגלגלים יהיה בדרך כלל גם מנגנון נעילה, אשר חשוב לשם קיבועם למקום תוך כדי עבודה.

דירה ישנה ואין מיזוג? אולי מזגן נייד הוא הפתרון

מה הם יתרונותיו?

  • ניידות

    ניידות מהווה את היתרון העיקרי, שעבורו רוכשים מזגן כזה בדרך כלל. הניידות מתבטאת ביכולת למקם את המזגן בכל מקום שנוח לכם, להעביר אותו מתי וכמה שתרצו מחדר לחדר ואפילו מדירה לדירה, תוך כדי מעבר דירות או בהשאלה לחברים. המזגן הנייד יוכל להיות ממוקם בחדר מסוים, בעוד האחרים נשארים חמים יותר. תוכלו אפילו להפעיל כמה מזגנים כאלה באותה הדירה, בחדרים שונים, כך שכל דייר יקבל קירור שונה, בהתאם להעדפותיו.

  • "התקנה" פשוטה

    ה"התקנה" שדרושה עבור מזגן נייד למעשה לא קיימת. מוציאים אותו מהאריזה שבתוכה הוא הגיע ברכישה, מבצעים כמה הכנות וכמעט מיידית ניתן להתחיל להשתמש בו. ההכנות המדוברות משתנות בהתאם לדגם שבו מדובר. תוכלו למצוא הנחיות לגביהן בחוברת שוודאי תגיע עם המוצר. לרוב, מדובר על פעולות פשוטות כמו מילוי מים במכשיר או סידור צנרת האוויר שמתחברת לחלון. בפעם הראשונה שבה תשתמשו במוצר, סביר שתרצו לעבור על ההנחיות שמגיעות איתו ולהכיר אותו לפרטיו. בהמשך, כאשר תזכרו את הדברים, לא תזדקקו אפילו לכך. כך שהתקנה או תחילת שימוש, הן עניין פשוט למדי במוצר מסוג זה.

  • קומפקטיות

  • אחסון מזגן נייד הוא עניין פשוט וקל. הקומפקטיות שלו באה לידי ביטוי הן תוך כדי השימוש השוטף בו והן כאשר מחליטים לאחסן אותו בצד. הוא יוכל להיות ממוקם באחסון ב"בוידעם", לעתים בארון, במחסן ועוד. זה פשוט מוצר קומפקטי מטבעו, מאחר שהוא נועד להיות נייד. כמובן, דגמים שונים מגיעים בממדים שונים.

לסיכום

גם בדירה ישנה ומול מגבלות תקציביות ואחרות  (למשל במקרה שאדם קשיש גר בדירה שאין בה מיזוג, אולי מאחר שהדירה ישנה ולא היה בה מזגן במקור) כדאי תמיד לחשוב בנחת על אפשרויות חלופיות. בדרך כלל, ניתן למצוא פתרונות ואפילו אם הם חלקיים, הם עשויים להקל את המצב. מזגן נייד הוא דוגמה לפתרון כזה.