שיפוץ בתים ישנים: מתי כדאי לבנות קיר גבס?

אם אתם מתכננים לשפץ את הבית של ההורים ורוצים לעשות זאת במהירות ובדחיפות, כדאי לכם לשקול ולעשות זאת באמצעות בניית קירות גבס בבית. האם ניתן לבנות קירות גבס בבתים ישנים ואיך בוחרים איש מקצוע טוב ומוסמך?

האם ניתן לבנות קירות גבס בבתים ישנים?

ראשית, תוכלו לעיין במאמר בנושא שיכול לתת יותר מידע. וכן, בהחלט ניתן לשפץ ולבנות קירות גבס בבתים ישנים ועם זאת, חשוב לציין שהתשתית שעליה בונים את קירות הגבס חייבת להיות מושלמת. אם מדובר בבית במצב רעוע או כזה שסובל מרטיבות למשל, מומלץ שלא לבצע את הבנייה באמצעות גבס מהסיבה הפשוטה שהוא פשוט לא יחזיק מעמד. במידה והבית של ההורים נמצא במצב טוב, אינו סובל מרטיבות מתחת לרצפה או חדירת מים מבחוץ, בניית קירות מגבס בהחלט מומלצת.

מה היתרונות של הגבס?

העבודה עם הגבס היא נוחה וגמישה מאד ובניגוד לבלוקים ובטון, ניתן לבנות את הקיר במהירות ולהציב אותו בכל מקום שתרצו בבית. כך למשל תוכלו להחליט שאתם משנים את המבנה הפנימי של הבית של ההורים שלכם, מוסיפים חדרים, משנים את המיקום שלהם ועוד. בנוסף, בניגוד לחומרי בנייה אחרים, הגבס נחשב לזול יותר וזה ישפיע על העלות הסופית של השיפוץ. בתור בנים להורים קשישים אנחנו בטוחים שלתקציב הזה יש משמעות יוצאת דופן מבחינתכם והגבס יכול לתת לכם מענה מהיר וזול.

איך בוחרים איש מקצוע טוב ומוסמך?

אתם בנים להורים קשישים והדבר האחרון שאתם רוצים שיקרה זה לבחור בעל מקצוע שינצל את הסיטואציה. לכן, אנחנו ממליצים לכם לבחור בבעל מקצוע ותיק ומנוסה, כזה שיש לו ניסיון רב בתחום השיפוצים בכלל, ובתחום בניית קירות גבס בפרט. שאלו את בעל המקצוע כמה זמן הוא עובד בתחום ואילו פרויקטים הוא כבר ביצע בעבר. אם אתם מזהים שמדובר בבעל מקצוע חדש בתחום, המשיכו בחיפושים.

זו בדיוק ההזדמנות שלכם לפנות ללקוחות של בעל המקצוע שאיתו אתם מתכוונים לסגור ולקחת מהם חוות דעת עליו. בדקו האם הוא נחשב לבעל מקצוע אמין, נוהג לעמוד בזמנים וכמובן לגבות מחיר הוגן על השיפוץ. אנחנו ממליצים לכם ללכת פיזית ממש ולראות עבודות שיפוץ שלו, רק כך באמת תוכלו לקבל איזה שהוא מושג על המקצועיות שלו.

שיפוץ בתים ישנים: מתי כדאי לבנות קיר גבס?

מה צריך לדעת לפני שבונים קירות גבס?

לפני שאתם בונים קירות גבס אתם צריכים להזמין את איש המקצוע לבית של ההורים שלכם על מנת שיוכל לאבחן את המצב כרגע בדירה. במידה והדירה במצב רעוע ויש רטיבות בקירות, מומלץ מאד קודם לתקן את הליקויים ורק לאחר מכן להיכנס לפרויקט של שיפוץ. במידה ומצב הדירה טוב, זה הזמן של בעל המקצוע להפיק עבורכם תכנית שיפוץ מסודרת ולשלוח לכם אותה לאישור.

חשוב לציין, יש מגוון רחב של חומרי גבס, טובים יותר וטובים פחות. יש לוח גבס לבן, לוח ירוק, לוח אדום, לוח ורוד, לוח דיימונד, לוח סאונד בורד, לוח עמיד במים ועוד. אנחנו ממליצים לכם לדרוש מבעל המקצוע להשתמש בלוחות גבס ירוק. מדובר בלוחות שגם נחשבים לאיכותיים יותר וגם לעמידים ביותר מפני לחות. חשוב לציין, מדובר בגבס שאינו מתאים לבניית קירות חיצוניים וכל העובדות שציינו כאן תקפות אך ורק לבניית קירות פנימיים.

לסיכום, אם אתם מתכננים לשפץ את הבית של ההורים, אין ספק ששימוש בגבס לבניית קירות פנימיים הם הפתרון המושלם עבורכם. הקפידו לבחור בבעל מקצוע טוב ואמין ואתם בדרך הנכונה לצליחת הפרויקט.