בית חכם לקשישים: כל הסיבות להתקין את המערכת

הגיל השלישי מביא איתו הרבה דברים יפים ומרגשים. הזמן שמתפנה ומאפשר לעשות רק את הדברים שאוהבים, הבילוי עם הנכדים ובני המשפחה והאפשרות לראות הרבה מאד דברים מנקודת מבט חדשה. יחד עם זאת אין ספק כי מדובר על גיל שמביא איתו לא מעט אתגרים. בני משפחותיהם של בני ובנות גיל הזהב שואפים תמיד לדאוג לחיים נוחים עבורם, עם מינימום סיכונים מיותרים, ניידות גבוה ואפשרות פשוטה להגיע ממקום למקום ונוחות ופשטות בכל היבט שהוא בחיים. יש הרבה דרכים לעשות את זה, אבל נראה כי עד היום אנשים עדיין לא מנצלים לגמרי את יתרונות הטכנולוגיה במובן הזה. כיום, כל התחום של בתים חכמים הולך ומתפתח ונראה כי עבור קשישים זוהי בשורה של ממש. אם גם אתם מחפשים פתרונות טכנולוגיים ישימים שיהפכו את החיים של היקרים שלכם לנוחים יותר, אנו רוצים להסביר בדיוק למה בית חכם זה רעיון נהדר.

קודם כל הבטיחות

אצל הרבה אנשים בגיל השלישי הזיכרון הוא לא מה שהיה. כאשר שוכחים דברים כמו ימי הולדת או מתבלבלים בין השמות של הנכדים זה אולי מעצבן אבל לא הדבר הכי נורא שיש, אבל מה קורה במקרים של מבוגרים ששוכחים לכבות מכשירים חשמליים מסוכנים כמו תנורים או הדוד החשמלי בבית. ובכן, מערכת בית חכם מסייעת לזכור בדיוק את כל הדברים הללו ונותנת אינדיקציה מצוינת לגבי מצב מכשירי החשמל בבית ובמובן של בני גיל הזהב זוהי בלי ספק הסיבה העיקרית בגינה מומלץ להתקין מוצרי בית חכם. בעזרת ההתראות ניתן להבין בדיוק אילו מכשירי חשמל פועלים בבית וזהו צעד מציל חיים עבור קשישים.

נוחות ופשטות בתפעול המכשירים החשמליים בבית

אחד הדברים האירוניים ביותר הוא שאנשים חושבים כי מערכות בית חכם מסובכות לתפעול וכי מבוגרים רבים לא יצליחו להסתדר איתן, אך האמת היא שההפך הוא הנכון. מה שעושות המערכות הללו זה לרכז את כל או רוב מכשירי החשמל בבית לנקודת שליטה אחת בשלט רחוק או קופסת פיקוד. המשמעות של הדבר היא שלא צריך לחפש מספר שלטים, להתאמץ כדי לכבות ולהדליק מכשירים שונים או לחוש בלבול באשר למכשירים שפועלים כרגע. עבור חלק מהמבוגרים הפתרון המצוין הוא שימוש בשלט אחד אוניברסלי לכל מכשירים השונים בבית החכם וקשישים שמסתדרים עם טלפונים חכמים יכולים אפילו להפעיל את כל המכשירים משם. זה נוח, פשוט ולא מצריך מאמץ מיוחד.

בית חכם לקשישים: כל הסיבות להתקין את המערכת

אינדיקציה לבני המשפחה

לבסוף חשוב לדעת כי גם בני המשפחה יכולים להתחבר למערכת ובכך לקבל תמונת מצב עדכנית על המתרחש בבית של האדם המבוגר. באותם המקרים למשל בהם שוכחים מכשיר חשמלי מסכן חיים הם יכולים ליצור קשר בהקדם ולהתריע על כך ואם רוצים אפשר גם לחבר אותם למערכת כך שהם יכולים לשלוט בדברים בעצמם.

מתאים גם למטפלים

במקרים של קשישים שחיים בבית עם מטפל או מטפלת המערכת של בית חכם תתאים במיוחד. אפשר ללמוד אותה בקלות ולהבין בדיוק איך לשלוט בה וזה משהו שבהחלט יקל על המטפלים להעניק את הטיפול והשירות הטוב ביותר. כמובן שבמקרים של קשישים הנעזרים בלחצן מצוקה אפשר לחבר אותו גם למערכת הבית החכם.

בשורה התחתונה – בית חכם הוא בשורה טכנולוגית משמעותית של ימינו לכל אחד, אך נראה כי בעבור קשישים יש לו משמעות יתרה. אם אתם דואגים להורים ולסבא וסבתא בהחלט שווה לשקול להתקין מערכת בית חכם שתקל על החיים של כולם.