תוכניות מומלצות ברשת ג' לגיל השלישי

אם יש תחביב אהוב ומהנה בכל גיל ובכל שלב בחיים הרי שמדובר בהאזנה למוסיקה. מוזיקה מלווה אותנו בכל שלב בחיים, עוזרת לנו לשמוח ולרקוד ברגעים השמחים יותר ומאפשרת לנו להתחבר לרגשות עצובים יותר ברגעים קשים. ועם כל הכבוד לאפליקציות המוסיקה השונות, אין כיף ונוסטלגי יותר מהאזנה למוסיקה ברדיו, דרכה אנחנו נתקלים בשירים אקראיים שאולי אפילו לא חשבנו עליהם ונחשפים למוסיקה חזקה. אחד הז'אנרים האהובים על בני הגיל השלישי זו בדרך כלל מוסיקה ישראלית, ומי שרוצה לשמוע הרבה ממנה, בהחלט יוכל לעשות זאת דרך האזנה לרשת ג'. הנה כמה תכניות מומלצות במיוחד בתחנה לבני גיל הזהב.

תוכניות מומלצות ברשת ג' לגיל השלישי-

משירי ארץ אהבתי

כמעט לכולנו יש פינה חמה לשירי ארץ ישראל היפה והטובה ועבור מי שרוצה להנות משירים כאלה בזמנים שונים במהלך השבוע, מומלץ להאזין לרשת ג'. התוכנית שירי ארץ אהבתי היא תוכנית יומית בהגשת אבנר נעים שמביא מדי יום רשימה של שירים יפים ומרגשים מכל הזמנים של ארץ ישראל הישנה והטובה. הנה כמה שירים מתוך אחת התוכניות: יונה נמרי – שושנת פלאים, צלילי העוד – חסידה צחורה, חנן יובל – צרות טובות, אריק איינשטיין – תוכי יוסי, חווה אלברשטיין – נחל התנינים ועוד. שימו לב כי הז'אנרים שונים ומגוונים כך שכמעט כל אחד יוכל להתחבר לתוכנית הזאת.

פגישה אישית – ענת הראל

אם בא לכם לצלול אל נבכי המוסיקה הישראלית, התוכנית הנפלאה הזו של ענת הראל בהחלט מתאימה לכם. בכל תוכנית תארח ענת דמות מוכרת מעולם המוסיקה הישראלית לריאיון שקט ואינטימי ותעלה נקודות מעניינות מהקריירה תוך שילוב של שירים מוכרים ואהובים. בתוכנית הראשונה ששודרה למשל, התארח הזמן אלון אולארצ'יק שחגג באותם ימים יום הולדת 70. התוכנית משודרת בימי רביעי בשעה 22:00.

מאחורי השירים

בתוכנית המקסימה הזו, המגיש חיים א-דור מדבר על שירים מוכרים ואהובים ומנתח אותם מזוויות שלא הכרנו בכלל. מדי פעם מתארח בתוכנית גם זמר אהוב ומספר ממקור ראשון על כל שיר ועל התהליך שהביא אותו לכתיבת מילים מסוימות או אפילו להפקת אלבומים שלמים.

ארון השירים היהודי

השילוב המושלם בין מוסיקה ישראלית יפה ואיכותית לשירי מורשת ותרבות יהודית, והכל בהגשה הנעימה והחיננית של עומר בן רובי. בן רובי צולל בכל פרק לשיר מסוים או מספר שירים ומספק ניתוח מעניין מהזווית היהודית.

למיטיבי לכת – פודקאסטים

אם אתם מאד אוהבים להאזין לתכנים מעניינים ומחפשים דרכים נוספות ושונות לעשות את זה – פודקאסטים, שהם למעשה תוכניות רדיו מוקלטות בנושאים שונים, בהחלט יתאימו לכם. תוכלו למצוא הרבה פודקאסטים מצוינים להאזנה באתר מרכז הפודקאסטים ולהנות מתוכניות כמו "משחקי המוח" עם איתי הרמן על שאלות טריוויה, "הפודיום" שעוסק בנושאים שונים מעולם הספורט ועוד תכנים טובים רבים בנושאים כמו מדע, היסטוריה, כלכלה ועוד.

ברגע שתכירו את כל האפשרויות שעומדות בפניכם, תגלו כי יש הרבה מאד תכנים שתוכלו להגיע אליהם בקלות.