בודקים: האם עמותות למען האזרחים הוותיקים יכולות להגיש בקשה לקרן פילנתרופית?

אזרחים ותיקים זכאים לקבל שלל הטבות וזכויות, אולם לצערנו לא פעם נושא מיצוי הזכויות נופל בין הכיסאות וקשישים מוצאים עצמם מול שוקת שבורה. על כן, הקמה של העמותה למען האזרחים הוותיקים היא בעלת השפעה חיובית לא רק על איכות חייהם אלא גם על היכולת לשמור על מענה שבמסגרתו תומכים באזרחים ותיקים ומקדמים אותם, כל זאת כחלק מפעילות של עמותה. אולם, בשביל לקדם את הפעילות ואף להרחיב אותה נדרש לגייס כספים, כאשר אחת מהן היא הגשה לקבלת מימון מטעם קרן פילנתרופית. מהן קרנות פילנתרופית והאם עמותות למען אזרחים יכולים להגיש בקשה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

קרן פילנתרופית – כל מה שצריך לדעת

הפילנתרופיה התקדם באופן משמעותי בעשור החולף ועדות לכך ניתן למצוא בהקמה של קרנות המתמחות בתחום הפילנתרופיה. למעשה מדובר בקרנות אשר תומכות בפעילות של עמותות אשר מתמחות בתחום החינוך, בריאות, אמנות ותרבות, איכות הסביבה לצד קרנות אשר מתמחות בקבוצות אוכלוסייה מסוימות כמו למשל אוכלוסיית האזרחים הוותיקים. פילנתרופיה בישראל כמו גם בעולם במסגרת של קרן פילנתרופית מחלוקת למספר סוגים – קרנות תפעוליות אשר מקדמות את הפרויקטים בעצמן, קרנות אשר משמשות כזרוע ממנת לפרויקטים ונקראת קרנות מענקים או קרנות משולבות אשר גם מקדמות את הפעילות. מדובר במענקים שיכולים להגיע גם לסכומים גבוהים מאוד של מיליוני שקלים או דולרים, ועל כן מדובר בנתיב מבוקש ואפקטיבי מאוד בעבור כל מי שרוצה לגייס כספים לעמותה. אולם, לא כל עמותה יכולה לקבל את הכסף, וזאת בשל תנאים שונים כמו גם ביקוש גבוה מצד עמותות אשר מבקשות מימון להמשך הפעילות.

באופן טבעי, קרנות פילנטרופיות אינן יכולות לממן את כל העמותות אשר פונות אליהן ועל כן שימו לב כי במידה ואתם רוצים לבקש מימון מקרן פילנתרופית מומלץ לבצע את התהליך בסבון מצד חברות מקצועיות כמו למשל אטלס, זאת מתוך מטרה לפנות למספר קרנות במקביל כמו גם ליצור הצעה אשר תאפשר לא רק להבליט העמותה, אלא גם ליצור אופק פיננסי לתוכניות בעתיד.

 

 

ליווי מקצועי לכל אורך הדרך

אם אתם בעצמכם אזרחים ותיקים אשר לוקחים חלק בפעילות של עמותה כמתנדבים או מהכנים כמנהלים של עמותה כמו זו, אפשר ואף רצוי לפנות כבר עכשיו לנציגי חברת אטלס, וזאת מתוך מטרה לקבל גישה למקורות מימון אשר נועדו לסייע לכם להשלים את מהלך הגיוס הכספים, כאשר אחת האופציות היא פנייה לקרנות מימון. היתרון נובע הן בשל היכולת להיחשף למגוון רחב של קרנות התומכות בפעילות של עמותות המתמחות בתחום של קשישים כמו למשל במקרה של מיצוי זכויות, ועל כן מדובר בהזדמנות נהדרת בעבורכם כמנהלים או כמתנדבים בעצמכם לתרום לפעילות של העמותה במסגרת של פנייה מנומקת לקרנות.

ניצול הזדמנות – כבר עכשיו

מדי שנה נסגרות מאות עמותות בישראל, כאשר אחת מהסיבות המרכזיות היא חוסר מימון שמוביל בסופו של דבר לסגירה של פעילות העמותה. אם אתם רוצים להימנע מכך אבל גם להוביל ליצירה של יציבות פיננסית המתבצעת במסגרת של גיוס כספים מוצלח, זה הזמן לפנות לנציגים של חברת אטלס, וזאת מתוך מטרה לאתר את הקרנות שיכולות להתאים לטובת קבלת מימון לפעילות העמותה המסייעת לקשישים ואזרחים ותיקים, כאן בישראל.

לסיכום

קרנות פילנתרופיות מהארץ כמו גם מהעולם תורמות מיליונים מדי שנה בעבור קידום של פרויקטים במסגרת של עמותות. באתר של חברת אטלס תוכלו לקבל את כל המידע בנוגע לאותן קרנות וכיצד לבצע את תהליך הגשת הבקשה, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מענה שבמסגרתו תוכלו לייעל את תהליך גיוס הכספים.