משאירים את המסכה על הפנים בעיקר בגיל השלישי: המידע המלא על בדיקות קורונה

מגפת הקורונה אשר פרצה בשנת 2020 הובילה לשינויים מרחיקי לכת בכל תחום בחיים. למעשה, בעבור בני הגיל השלישי אשר נמצאים בסיכון מוגבר לחלות במחלה, נדרש היה לסגל כללי התנהגות חדשים הכוללים בין היתר שמירה על מרחק, הקפדה על חבישה של מסכה לצד ביצוע של בדיקות קורונה באופן קבוע. למרות שנתוני התחלואה מעידים על ירידה משמעותית במספר הנדבקים, הקורונה עדיין כאן ועל כן נדרש לשמור על הבריאות באמצעות המשך חבישה של המסכה לצד ביצוע של בדיקות. מהן הבדיקות הנפוצות ומה ההבדל ביניהן? להלן הפרטים.

בדיקות קורונה – כלי משמעותי לניטור תחלואה

אחד מהכלים המרכזיים שבהם נעשה שימוש לטובת הפחתת נתוני התחלואה וההידבקות בנגיף הקורונה כולל שילוב של בדיקות PCR או בדיקות אנטיגן בשגרת היום יום. כדאי לעשות בדיקת אנטיגן מהירה עוד לפני היציאה מהבית, וזאת מתוך מטרה לבחון האם אכן יש אינדיקציה להימצאות של הנגיף. מדובר בבדיקה המאושרת על ידי משרד הבריאות, כאשר פעולת הדיגום מתבצעת באמצעות החדרה של מטוש אל תוך הנחיריים. במידה ויש פס אחד מדובר בתוצאה שלילית, ובמידה ויש שני פסים מדובר בבדיקה חיובית. במידה ואתם עתידים למשל לטוס לחו"ל, חשוב ליצור קשר עם חברה מקצועית המתמחה בתחום וזאת מתוך מטרה לבצע בדיקה מוסדית, בניגוד לבדיקה העצמאית.

סוג שני של בדיקות הן בדיקות PCR. מדובר בבדיקה שאותה לא ניתן לבצע באופן עצמאי, אלא רק על ידי דוגם מוסמך. השוני בבדיקה הזו נובע בעקבות טכנולוגיה מתקדמת אשר מאפשרת לאתר את החומר הגנטי של נגיף הקורונה, כאשר גם בדיקה זו מתבצעת באמצעות מטוש הנשלח אל מעבדה מקצועית. מדובר בבדיקה שנחשבת לאמינה יותר. בעבור בני הגיל השלישי, מדובר בבדיקה מומלצת יותר, בהתאם להנחיות העדכניות.

 

 

כך תשמרו על הבריאות בעקבות התפרצות מגפת הקורונה

התפרצות של מגפת הקורונה מסכנת מאוד את בני הגיל השלישי, בעקבות הבנה כי  מדובר בקבוצת סיכון. במדריך זה תוכלו לקרוא מידע אודות שמירה על הבריאות בזמן תקופה זו, כאשר שימו לב כי במידה ואתם רוצים לטוס לחו"ל או לבצע מעבר גבול, תידרשו לא פעם להציג בדיקת קורונה בתוקף. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם להוביל לא לבחינה של הימצאות הנגיף אלא גם הבנה כי מדובר בכלי משמעותי, בייחוד על רקע נתוני התחלואה הגבוהים בקרב בני הגיל השלישי. באמצעות הזמנה של בדיקות כמו גם ביצוע בדיקות על ידי חברה מקצועית העובדת בשיתוף פעולה מלא עם מעבדה, ניתן להמשיך את שגרת החיים ובהתאם לכך להוביל ליצירה של מענה המגיע לידי ביטוי בביצוע בדיקות באופן שוטף.

בדיקות קורונה – קל ופשוט יותר מאי פעם

כניסתן של חברות מובילות המתמחות בתחום של בדיקות קורונה כמו  למשל aidg מהווה דרך מצוינת בעבור בני הגיל השלישי לקבל מענה המגיע לידי ביטוי בביצוע של בדיקות שאותן מפענחים באופן מהיר וברמת מהימנות גבוהה. מומלץ להתעדכן דרך האתר של משרד הבריאות, וזאת מתוך מטרה להישאר עם אצבע על הדופק על ההנחיות הרלוונטיות ובהתאם לכך גם להפחית את סיכויי ההדבקה בעקבות התפרצות מגפת הקורונה, בייחוד בקרב בני הגיל השלישי.

לסיכום

אחד מהכלים המרכזיים והחשובים ביותר לניטור התפשטות מגפת הקורונה כולל שילוב של בדיקות. ישנן שתי בדיקות מהימנות – בדיקת PCR או בדיקת אנטיגן. ההבדל נובע הן כתוצאה מהמהירות של קבלת התוצאה, אופן ביצוע הבדיקה והפענוח לצד קהל היעד, כאשר בדיקת PCR היא הבדיקה המומלצת בעבור בני הגיל השלישי. הקורונה עדיין איתנו, ועל כן ביצוע הבדיקות הינו אלמנט חשוב, גם בחלוף שנתיים מאז גילוי המאומת הראשון.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.