עברתם את גיל 50? הינה 5 טיפים לאורח חיים טוב יותר

אם גם אתם שמעתם את המשפט שאומר כי "גיל 50 הוא ה-30 החדש" – אתם לא לבד. למעשה, רבים ורבות שמגיעים לגיל 50 מבינים כי דווקא עכשיו זה הזמן לשפר את איכות החיים, וזאת דרך נקיטת פעולות אקטיביות שנועדו לא רק לשפר ולשמר את הבריאות אלא גם להיראות נפלא, כפי שניתן לראות אצל כוכבים וכוכבות מהארץ ומהעולם שנראים מצוין גם לאחר הגעה לגיל 50. לאחר שנים רבות של עבודה והקמת משפחה, זה הזמן להקדיש את הזמן לעצמכם. כיצד תעשו זאת? להלן חמישה טיפים מצוינים ליצירה של אורח חיים בריא ומאוזן – כבר עכשיו.

נטילה של תוסף תזונה קולגן

עולם תוספי התזונה התפתח מאוד בעשור האחרון, ועדות לכך ניתן למצוא בזינוק במספר הרכישות של תוספי תזונה, כמו למשל קולגן. תוסף תזונה קולגן הוא התוסף הנמכר ביותר בקטגוריה, וזאת בשל היותו תוסף המכיל ריכוז גבוה מאוד של קולגן לצד מינרלים נוספים. קולגן הוא חלבון מרכזי בגוף האדם ומהווה כ-25%-35% מכלל החלבונים בגוף, כאשר הריכוז הגבוה ביותר מצוי בעור הפנים. עם תהליך ההזדקנות קצב הייצור העצמאי של החלבון הזה פוחת, ועל כן שילוב של תוסף תזונה בדמות קולגן הוא אפשרות מצוינת ליצירה של אורח חיים בריא, בזכות היתרונות הגלומים בנטילה קבועה של התוסף לאורך זמן.

פעילות יצירה

לאור אורח החיים העמוס כמו גם הלחוץ, אפשר ואף רצוי לשלב באורח החיים שלכם גם פעילות יצירה. למעשה, פעילויות יצירה מאפשרות לכם ליצור מרגוע לנפש כמו גם לקחת חלק בפעילות מהנה, הן במסגרת קבוצתית במסגרת של חוגים למבוגרים או במסגרת המשפחתית. כיום ניתן לבצע רכישה של פעילויות יצירה המיועדות גם למבוגרים בעלות כספית נוחה, או דרך השתתפות בחוגים ייעודים לבני 50 פלוס. מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לצאת משגרת היום יום העמוסה, ובהתאם לכך ליצור זמן איכות עם עצמכם, עם בני המשפחה או אפילו עם אנשים זרים.

 

 

אימון אירובי

אורח חיים בריא חייב לכלול פעילות ספורטיבית קבועה. אחת מהפעילויות המומלצות ביותר לבני 50 הוא אימון אירובי, שנועד לא רק לשפר את סיבולת לב-ריאה אלא גם לשפר את ספיגת החמצן בגוף, מה שיוביל בסופו של דבר ליכולת לשפר את האימונים לאורך זמן ואף להוביל ליצירה של איכות חיים משופרת בזכות פעילות אירובית שמובילה להפחתה במשקל וכן חיטוב הגוף, בהתאם לסרגל המאמצים שלכם.

תרגול מדיטציה

הגוף והנפש קשורים האחד בשני באופן מוחלט. על מנת להפחית את החרדה כמו גם מחשבות טורדניות, אפשר ואף רצוי להתחיל ולתרגל מדיטציה. גם אם מעולם לא ניסיתם לתרגל מדיטציה, תוכלו להתחיל כבר עכשיו על ידי האזנה למדיטציות ביוטיוב שמתאימות גם למתחילים וגם למתקדמים. מחקרים שנערכו בתחום מצאו כי תרגול קבוע מאפשר ליצור שליטה עצמית, רוגע וכן איזון שהוא חיוני בעבור כל אחד ואחת מאיתנו – בוודאי למבוגרים מעל גיל 50.

שינוי תזונתי

לתזונה שלכם יש תפקיד משמעותי בכל הקשור לאורח החיים, בייחוד אם אתם נוטים לשלב בתזונה מזונות מתועשים. דווקא לאחר גיל 50 אפשר ואף רצוי ליצור שינוי תזונתי המתבצע באמצעות תזונאית מומחית, וזאת מתוך מטרה להכניס לתפריט מזון איכותי כמו פירות, ירקות, סיבים תזונתיים ומינרלים אשר הם חיוניים לבריאות הכללית. כל החלטה על שינוי תזונתי חייבת להתבצע בליווי אישי ועם שימת דגש על התאמה של התפריט, בהתאם לצרכים שלכם.

לסיכום

שינוי באורח החיים לאחר גיל 50 מהווה הזדמנות מצוינת ליצור איכות חיים משופרת, כל זאת באמצעות נקיטה של צעדים אקטיביים. באמצעות הטיפים אותם הצגנו לכם כאן, גם אתם תוכלו להרגיש נפלא,  להיראות מצוין ואף לעכב את נזקי הגיל.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.